Najpopularniejsze materiały do budowy ścian

Kiedy mówimy o budowie domu, w pierwszej kolejności na myśl przychodzą nam ściany. Nie myślimy o fundamentach, czy dachu. Zawsze w pierwszej kolejności wyobrażamy sobie nasze ściany. Ściany domu, a w szczególności ściany fundamentowe i nośne, są jednym z ważniejszych elementów całej konstrukcji. Dlatego tak niezwykle ważny jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych, z których powstaną. Na rynku mamy szeroki wybór wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych dedykowanych budowie ścian. Wybór pomiędzy nimi jest dość trudny i z pewnością dyktowany wieloma czynnikami indywidualnymi – finansami, czy czasem. Przed podjęciem jednak ostatecznej decyzji warto przyjrzeć się dostępnym możliwościom.

Bloczki betonowe

Bloczki betonowe są jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym przy budowie ścian fundamentowych i nośnych domków jednorodzinnych. Cenione przez fachowców przede wszystkim za niezawodność. Bardzo często pojawiają się w gotowych projektach budowlanych. Bloczki betonowe są odporne na ściskanie i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto charakteryzują się doskonałymi właściwościami mrozoodporności.

Bloczki keramzytowe

Bloczki keramzytowe to dobry wybór w przypadku budowy ścian fundamentowych i nośnych. Choć w porównaniu do bloczków betonowych są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, charakteryzują się bardzo dobrą trwałością. Zaletą bloczków keramzytowych są doskonałe właściwości izolacyjne. Wykorzystanie ich przy budowie wyklucza konieczność wykonania dodatkowej izolacji termicznej. Wykonanie ścian z bloczków keramzytowych wymaga najczęściej dodatkowego wzmocnienia w postaci zbrojenia w spoinach murarskich.

Gazobeton

Gazobeton to prawdopodobnie najpopularniejszy materiał budowlany, wykorzystywany przy budowie ścian fundamentowych, nośnych, a nawet działowych domków jednorodzinnych. Gazobeton charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi zarówno termicznymi, jak i akustycznymi. Gazobeton jest bardzo wytrzymały. Zastosowanie bloczków nawet o najmniejszej gęstości pozwala na bezpieczne wybudowanie domu kilkukondygnacyjnego. Wykonanie ścian zewnętrznych z gazobetonu wymaga dodatkowej izolacji chroniącej przed wpływem czynników atmosferycznych – przede wszystkim deszczu, ponieważ materiał ten sam w sobie jest dość nasiąkliwy.

Cegła ceramiczna

Cegły należą do jednych z najstarszych materiałów budowlanych. Oprócz tego, że są bardzo estetyczne, charakteryzują się również doskonałą wytrzymałością oraz termoizolacyjnością. Ściany domów jednorodzinnych wykonane z cegieł ceramicznych nie wymagają dodatkowej izolacji.

tweakxp.com.pl płyty poliuretanowe ceny domy na sprzedaż Biedrusko http://jandach.pl/pl/deweloper-biedrusko Deweloper Biedrusko - domy i mieszkania - Jandach

Domy wybudowane z cegieł są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak również na wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.